Saç Ekimi

Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) tekniği, saç, kaş, sakal gibi kıl köklerinin deri altından alınarak saç görülmeyen bölgeye ekilmesi tekniğidir. FUE’nin, iğneli, Choi, Slit olmak üzere 3 tekniği vardır. Hangi tekniğin uygulanacağı, hastanın özelliklerine göre cerrah tarafından belirlenir.

Kıl kökleri, saç, kaş ve sakal ekiminde kök ve kıl yapıları oldukça benzer olduğu için genellikle enseden alınır. İşlem lokal anestezi altında yapılmakta olup alınan kök sayısı hastadan hastaya değişir.

İşlem Öncesi ve Sonrası

İşlemden birkaç hafta önce, kan sulandırıcı ilaçların alınması bırakılmalıdır. Ekimin yapılacağı bölgede gerekli temizlik ve hijyen sağlanmalı, ayrıca işlemin yapılacağı gün daha konforlu bir uygulama için rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

İşlem gerçekleştikten sonra uygulamanın yapıldığı bölge aşındırıcı etkilerden korunmalı, doktorun belirleyeceği süre boyunca suyla temas ettirilmemelidir. Yıkanmanın serbest olduğu döneme geçildiğinde ise sert masajlardan ve aşındırıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.

EKOL INTERNATIONAL

Lokasyon
Mavişehir - Çiğli Kavşağı (EKOL SAĞLIK KAMPÜSÜ İÇİ) -İZMİR

BİZİ ARAYIN

Telefon Numaramız
+90 (232) 398 02 00

BİZE YAZIN

Size En Yakın Zamanda Dönüş Sağlayalım
info@ekolinternational.com

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize
7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

Ekol International Tıp Merkezi

BAĞLANTILAR

İZMİR EKOL HASTANESİ
EKOL KBB
EKOL OBEZİTE
EKOL ÜROLOJİ
EKOL HOSPITALS
EKOL GÖZ
EKOL ESTETİK
EKOL SAÇ EKİMİ
DENT EKOL

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın.. Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ